Denizcilik

Maid of Honor

1905’te inşa edilen Tarihi Askeri Gemi

Tarih

1905 yılında Kraliyet Donanması için inşa edilen Amiralin Mavnası (veya Pinnace), dizel güce sahip ilk “çan hunisi” mavnasıydı. Mavna, 1941’de BISMARCK tarafından batırıldığında HMS RODNEY, HMS NELSON ve HMS HOOD’a hizmet etti. Savaşın geri kalanında, Luftwaffe bombalamalarından kaçmak için Malta’da bir mağarada saklanan bir Bayrak Subayı olarak görev yaptı. İtalya bu mavnanın güvertesinde müttefiklere teslim oldu.

Tekne, 1958’de Royal Yacht Squadron’un Amerika Kupası için yaptığı başarısız mücadelede 12 Metre, Uluslararası Kural SCEPTER’a refakatçi olarak Amerika’ya geldi. Daha sonra, Maid of Honor seçildi.

Daha sonra Pierre (Pete) Dupont tarafından Connecticut’tan Fisher’s Island’daki yazlık evine misafir ve malzeme taşımak için satın alındı, 1981’de yat üreticisi Palmer Johnson’ın sahibi Mike Kelsey Sr. tarafından satın alındı ​​ve Sturgeon Bay, Wisconsin’deki yat limanına taşındı. . 2002’de Mark Gubin, Maid of Honor’u satın aldı ve onu Milwaukee’ye getirdi.

2014 yılında Türk iş adamı ve hayırsever Rahmi M. Koç tarafından satın alınan MAID OF HONOR, 2015 yılının Ocak ayında İstanbul’a ulaştı ve Rahmi M. Koç Müzesi’nde sergilenmek üzere restore ediliyor.

  • PAYLAŞ:

Proje

Teknenin Rahmi Koç tarafından satın alınmasının ardından teknede restorasyon çalışmaları başladı. Restorasyon projesi sırasında Solvotek, tekneyi tarayarak asbuilt modeli ve omurga hizasını elde etmek kesit çizimlerini oluşturdu.