Our Service

Size bütünleşik

ÖLÇÜM ve MÜHENDİSLİK HİZMETİ sağlıyoruz

Uzman ve yetenekli ekip üyelerimiz projenizin her detayı hakkında bilgi sahibi olup size en iyi öneri, teknik uzmanlık ve mükkemmel hizmet vermeyi amaçlar.

ÇÖZÜM BULUYORUZ

ÇÖZÜM BULUYORUZ

Lazer taramadan akıllı tesis modellerine kadar her alanda, karmaşık durumları çözmek ve zorlu görevleri yanıtlamak için benzersiz 3D çözümler buluyoruz.

ENSON TEKNOLOJİ

Size kaliteli 3D lazer tarama ve mühendislik çözümleri sunmak için son teknoloji üreticilerle çalışıyoruz.

SIRADIŞI DÜŞÜNME

Her zaman yenilikçi ve daima 3 boyutlu düşünüyoruz! Görünmeyenleri görüyor ve parçaları bir araya getiriyoruz. Çok çalışıyoruz ve zorlu görevleri seviyoruz!

Our Service
Our Work

UYGULAMA ALANLARI

İhtiyaç duyduğunuz ürünleri size sunuyoruz: Registerlı3D lazer tarama verileri, 3D CAD modelleri, BIM modelleri, 2D izometrik çizimler, mimari çizimler, ortofotolar, mesh modeller, P&ID diyagramları, montaj ve parça çizimleri, gemi gövdesi ve pervane modelleri, tank kalibrasyon raporları, deformasyon analizi, 3D inceleme raporları, İHA lidar verileri, DSM / DTM modelleri ve daha fazlası …

Our Work

ENDÜSTRİ

Konu endüstriyel tesisler, petrol rafinerileri, çelik fabrikaları ve üretim tesislerini olduğu haliyle ölçmek (as-built) olduğunda, son derece hassas 3D taramalar elde etmek deneyim ve bilgi gerektirir.

Rafineriler veya üretim tesislerindeki revamp veya yeni kurulum projelerinden önce 3D lazer tarama projeleri günümüzde artık bir ön koşuldur. 3D lazer tarama verileri çakışma tespitinde kullanılabilir veya projelere çok daha fazla bilgi ile hizmet vermek için akıllı 3D modellere dönüştürülebilir.

MİMARİ

Solvotek, 3D lazer tarama teknolojisi kullanarak rölöve çalışmalarında uzun süredir uzmanlığa sahiptir. Birçok farklı projede çalıştık ve zaman içinde benzersiz çözüm setleri ve bilgi birikimi geliştirdik.

3D lazer tarama belgelemesi, RRR (rölöve, restitüsyon, restorasyon) projelerinin temelini oluşturur. 3D nokta bulutları, ortofotolar, kesit, yükseklik ve plan çizimleri, 3D modeller ve animasyon videoları müşterilerimize sunduğumuz çözümlerden bazılarıdır.

BIM MODEL

BIM, tasarım projeleri için güçlü bir araçtır. Ancak asbuilt BIM, projelerde nispeten yeni ve büyüyen bir kavramdır. 3D lazer tarama teknolojisi ve asbuilt BIM arasında köprü oluşturmak için kendi yöntemlerimizi ve prosedürlerimizi geliştiriyoruz.

Farklı LOD ihtiyaçları olan projeler için 3D lazer tarama ve modelleme hizmetleri sunuyoruz. 3D lazer tarama verilerini aldıktan sonra, farklı elemanlar için proje ayarlarının, yeni family oluşturmaları ve LOD ayarlarının tanımlanmasıyla ofiste modelleme süreci başlar.
Ayrıca design BIM ile çakışma analizleri, inşaat sürecinde kontrol ve inşaat bitiminde asbuilt model revizyonu da sunduğumuz hizmetlerden bazılarıdır.

ARKEOLOJI

Arkeoloji, iyi bir dokümantasyon ve arşivleme gerektirir.

Arkeolojik teoriler, bir proje sırasında toplanan tüm verilerin yorumlanmasına dayanır. Bu nedenle, verilerin belgelendirilmesi ve arşivlenmesi, bir arkeolojik projenin en önemli parçalarıdır.

DENİZCİLİK

Büyük metal parçaların işlendiği ortamlarda “tasarımı olduğu şekilde bir araya getirmek” den bahsetmek neredeyse imkansızdır.

Gemi inşaa sürecinde; hassas olmayan montajlar ve sahada yapılan kaynaklar tasarımdan sapmaya yol açar. Tasarım modele göre oluşturulan her projede hatalar olabilmektedir. Bu tarz hatalar zaman ve dolayısıyla para kaybına yol açar.

DEFORMASYON ANALİZLERİ

Deformasyon analizlerinde çok hassas ve doğru ölçüm metodolojisine ihtiyaç duyulur.

Lazer tarama verileri bütünleşik veri sağladıkları için deformasyon analizi projelerinde oldukça yaygın kullanılmaktadırlar. Solvotek olarak çok farklı deformasyon analizi projelerinde yer aldık. Karasal tank ölçümlerinden, köprü ayak şaftı ölçüm ve kalite kontrollerine kadar farklı ortamlarda doğru ve hassas deformasyon analizi için yöntemler geliştirdik.

HAVASAL LIDAR

Havasal LIDAR (Light Detection and Ranging) geniş alanların haritalanmasında kullanılmak için kanıtlanmış bir teknolojidir.

Bu teknoloji günümüzde elektrik hattı ölçümleri, boru hattı ölçümleri, orman ölçümleri, şehir modelleri üretimi gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

Bizimle iletişime geçin!