Hakkımızda

2008'den bu yana durmadan çözüm üretiyoruz...

Solvotek Mühendislik, gelişmiş ölçüm tekniklerini farklı disiplinlerde kullanarak etkili çözümler üreten bir mühendislik firmasıdır. 2008’den bu yana resmi faaliyet gösteren firmamızın İstanbul ve New York şehirlerinde ofisleri bulunmaktadır.

Solvotek’in temel uzmanlık alanı yüksek teknik bilgi ve çaba gerektiren mühendislik belgeleme yöntemleri ve saha/ofis etkileşimini kolaylaştıran uygulama çözümleridir. Bu çözümleri sunarken başta lazer veya lidar olmak üzere 3D belgeleme teknolojilerini, parametrik, akıllı ve geometrik olmak üzere 3D CAD tasarım ve modelleme tekniklerini, farklı yazılım ortamlarda ve farklı ihtiyaçlara göre özelleştirilebilen 3D görselleştirilme ve sunum tekniklerini, toplanan verilerden maksimum faydayı sağlamak için bilimsel 3D veri analizlerini ve tehlikeli ortamlarda sağlıklı veri toplamak için EX Proof belgeleme ve iletişim sistemlerini kullanmaktadır.

Solvotek sunduğu çözümler ve katma değer sağlayan hizmetler ile müşterilerine projelerinin her aşamasında rekabetçi ve yenilikçi avantajlar sağlar. Bunu gerçekleştirmek için sektöründe lider global firmalarla iş birliği yapmaktadır. Aveva, Z+F Gmbh, Geodetics, Paracosm, Mantis Vision, Weiss AG iş ortaklarımızdan bazılarıdır.

Solvotek kendi uzmanlık alanları içinde farklı ihtiyaçlar için etkili çözümler geliştirmeye odaklanmıştır Bu anlamda Sanayi Bakanlığı ve İTÜ destekli, yer altı maden sahalarında ve endüstriyel tesislerde kaza riskini azaltarak çalışan güvenliğini arttıran ve hızlı, doğru saha verisi toplayan robotik 3 D ölçüm platformu geliştirmiştir Ayrıca endüstri ve mimari sektörlerde ihtiyaç duyulan birçok konu için de yazılım ve donanım geliştirmektedir

"Rüyalarımıza inanıyoruz, asla pes etmiyoruz ve her zaman bir çözüm buluyoruz! "

Solvotek Mühendislik ve Bilişim Hizmetleri
...Stratejik Çözüm Ortkalarımız Hakkında...

Çözüm Ortaklarımız

Karşımıza çıkan her proje büyümemiz için
aşılması gereken yeni zorluklar ve yepyeni fırsatlar çıkarıyor.
Ürettiğimiz çözümler ile zorlukları aşarak projelerin gerçekleşmesini sağlıyoruz.